Bornholm - obóz wspinaczkowy

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Wspinanie w Danii?! TAK! Na wyspie Bornholm! Pierwszorzędnej jakości granit, wspinanie na klifach na własnej asekuracji, bouldery, po wspinaniu kąpiel w morzu i delikatny biały piasek na plaży. A wieczorem ryby z własnego połowu w morzu. Zapraszamy na obóz wspinaczkowy na Bornholmie.

24-31.08.2019

Koszt: 1590 PLN / 1490 PLN dla absolwentów naszych kursów oraz dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów.

Dojazd: samochód, prom

Noclegi: Dom/apartament (pokoje, kuchnia, łazienka). Koszt noclegów ok. 18-28 Euro/os/dobę (w zależności od ilości uczestników).

Dla kogo: Jeśli jesteś po kursie wspinaczki skalnej / posiadasz wiedzę i umiejętności z tego zakresu, to jest to wyjazd dla Ciebie. Czujesz, że masz braki w zakresie wspinania na własnej asekuracji i chcesz nad tym popracować? Wyjazd na Bornholm jest idealną okazją, aby to zrealizować.

Bornholm to granitowa perełka na wspinaczkowej mapie Europy. Wyspa oferuje wspinanie w granicie przedniej jakości, przede wszystkim na drogach jedno- i dwuwyciągowych na własnej asekuracji, na drogach ubezpieczonych (w mniejszości) oraz bouldery. Duża część dróg znajduje się na klifach nad morzem, co stwarza niepowtarzalną atmosferę. Szorstki granit, łagodny klimat, biały piasek na plażach, zdecydowanie mniejsza ilość opadów niż na stałym lądzie, brak wspinaczkowych tłumów to właśnie Bornholm.

Paleta trudności

Na Bornholmie znajdziemy zarówno drogi czwórkowe, jak i piątkowe, szóstkowe i trudniejsze. W kwestii trudności nie ma specjalnych ograniczeń - drogi dobieramy do umiejętności i możliwości uczestników wyjazdu.

24-31.08.2019

Cena obejmuje: szkolenie, opiekę instruktorską, wyposażenie w niezbędny sprzęt, zdjęcia z wyjazdu. W cenę nie są wliczone koszty przejazdu, promu, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia. Koszt paliwa i winiet na autostrady to ok. 300-400,- PLN /os. w zależności od ilości uczestników. Koszt promu ok. 450-550 PLN/os. w zależności od ilości uczestników i terminu zakupu biletu.

Mieszkamy w domu/apartamencie (kuchnia, łazienka, pokoje). Dzięki temu mamy pełną swobodę działania, minimalizujemy koszty wyżywienia i możemy naładować "akumulatory" na kolejny intensywny dzień wspinaczkowy. Koszt noclegów wynosi w zależności od ilości uczestników ok. 18-28 Euro/os/dobę.

Jedziemy samochodem z (okolic) Krakowa. Jest też możliwość zabrania uczestników z umówionego miejsca na trasie.

Minimum 3 osoby.

Uwaga: Uważamy, że wspinanie i działalność górska to nie "masówka", dlatego wszystkie nasze wyjazdy i szkolenia organizujemy w kameralnych grupach. W związku z tym dysponujemy ograniczoną ilością miejsc w poszczególnych terminach i rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zadatku.

wygląda zazwyczaj następująco: Wychodzimy z kwatery po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej ilości porannej kawy, a następnie jedziemy w wybrany rejon. A potem to już wspinanie, wspinanie, wspinanie… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Przy odpowiedniej pogodzie zaliczamy kąpiel w morzu. I tak przez cały wyjazd. Wieczorem następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja, a na deser podsumowanie dnia i omówienie planów na następny dzień.

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po naszej stronie, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, wsiąść do naszego busa i ... skupić się na wspinaniu. Wyjazd na Bornholm to bowiem przede wszystkim wspinanie "do upadłego" i trochę więcej ;-) No i oczywiście okazja do nauki. "Zwykłe" szkolenie wzbogacamy o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w naszej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczymy również na Ciebie. ;-)

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na podstawowym kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili "jednym językiem". Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.