Kursy i obozy wspinaczki tradowej w Rudawach Janowickich

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rudawy Janowickie to niewielkie pasmo górskie położone w województwie dolnośląskim, nieopodal Jeleniej Góry. Na powierzchni ok. 90 km2 ukryta jest niezliczona liczba granitowych turni oferujących bardzo urozmaicone wspinanie we wszystkich stopniach trudności. Rudawy Janowickie to raj dla wspinaczy tradowych, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Magiczna atmosfera, piękne widoki, różnorodne formacje skalne dające możliwość urozmaiconej asekuracji własnej oraz fakt, iż na wiele turni da się wejść wyłącznie drogami wspinaczkowymi, stanowią o atrakcyjności tego rejonu. Zapraszam na obóz wspinaczkowy w Rudawach Janowickich.

Najważniejsze informacje w skrócie:

Terminy:

22-25.05.2023

27-30.05.2023

01-04.06.2023

Koszt: _____ zł

Noclegi: apartament (pokoje, kuchnia, łazienka)

Dla kogo: Posiadasz podstawowe umiejętności z kursu skałkowego w zakresie wspinaczki na własnej asekuracji? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu? Lepiej przygotować się do kursu taternickiego? A może zdobywanie szczytów i turni, na które nie prowadzi rządek błyszczących spitów, jest dla Ciebie TĄ przygodą?

Jeśli tak, to zapraszam na obóz wspinaczki tradowej w Rudawach Janowickich. W trakcie obozu skupimy się najpierw na ugruntowaniu, usystematyzowaniu i uzupełnieniu wiedzy oraz umiejętności, które już posiadasz. Następnie popracujemy nad nowymi patentami (asekuracja, stanowiska etc.). A na koniec "wisienka na torcie": wspólnie znajdziemy cel/drogę, na której będzie okazja to wszystko zastosować w praktyce. Będzie zarówno "Climbing", jak i "Adventure". 😉 Zapraszam.😊

Jak zarezerwować miejsce na kursie?

Uwaga: Wspinanie i działalność górska to nie "masówka". Z tego względu dysponuję ograniczoną liczbą miejsc w poszczególnych terminach. Rezerwacja miejsca na kursie w danym terminie następuje po wpłacie opłaty rezerwacyjnej. Jeśli nie przyjedziesz na szkolenie, opłata rezerwacyjna przepada. 

Ważne: Zgłaszając się na szkolenie/wyjazd i dokonując opłaty rezerwacyjnej potwierdzasz, że akceptujesz Regulamin.

 

 

Zapraszam do zapoznania się z pełnym opisem wyjazdu

Rejon

Rudawy Janowickie to niewielkie pasmo górskie położone w województwie dolnośląskim, nieopodal Jeleniej Góry. Na powierzchni ok. 90 km2 ukryta jest niezliczona liczba granitowych turni oferujących bardzo urozmaicone wspinanie we wszystkich stopniach trudności. Rudawy Janowickie to raj dla wspinaczy tradowych, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Magiczna atmosfera, piękne widoki, różnorodne formacje skalne dające możliwość urozmaiconej asekuracji własnej oraz fakt, iż na wiele turni da się wejść wyłącznie drogami wspinaczkowymi, stanowią o atrakcyjności tego rejonu. Duża (większa?) część ruchu wspinaczkowego kumuluje się na kilku najbardziej znanych turniach w Sokolikach (Sukiennice i okolice). My będziemy wspinać się w miejscach mniej uczęszczanych, a co najmniej tak samo atrakcyjnych z punktu widzenia wspinaczki tradowej. Dzięki temu będziecie mogli lepiej skupić się na własnym wspinaniu i nauce, nie stresując się tym, że ktoś już czeka w kolejce do „Waszej” drogi. A zdobycie turni niedostępnej w łatwy sposób będzie przysłowiową wisienką na torcie.😊

Paleta trudności

W Rudawach Janowickich znajdziemy drogi w każdym stopniu trudności. W tej kwestii nie ma specjalnych ograniczeń - drogi wybieramy wspólnie dopasowując je do umiejętności i możliwości uczestników obozu oraz celów, jakie chcemy w trakcie obozu osiągnąć.

Terminy:

22-25.05.2023

27-30.05.2023

01-04.06.2023

Koszt: _____ zł

Noclegi: Uczestnicy są zakwaterowani w apartamencie z wyposażoną kuchnią i łazienką. Daje to pełną swobodę działania i pozwala naładować "akumulatory" na kolejny intensywny dzień wspinaczkowy. Koszt noclegów zależy od ilości uczestników.

Sprzęt

Zapewniamy cały konieczny sprzęt wspinaczkowy wiodących światowych producentów (m.in. firm takich jak: DMM, Black Diamond, Edelrid, Petzl, Mammut i innych), który posiada odpowiednie atesty Międzynarodowej Organizacji Alpinistycznej UIAA / Unii Europejskiej CE. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółowe wskazówki, jak przygotować się do wyjazdu w kwestii sprzętu osobistego i odzieży. Skoro już się wspinasz, to zapewne posiadasz sprzęt osobisty, taki jak: buty wspinaczkowe, uprząż, kask, karabinki HMS, przyrząd asekuracyjny i woreczek na magnezję. Jeśli jednak czegoś z tych rzeczy jeszcze Ci brakuje, to możesz je bezpłatnie wypożyczyć, tylko daj mi wcześniej znać.😊

 

Uwaga: Wspinanie i działalność górska to nie "masówka", z tego względu dysponuję ograniczoną ilością miejsc w poszczególnych terminach. Rezerwacja miejsca na kursie w danym terminie następuje po wpłacie opłaty rezerwacyjnej. Jeśli nie przyjedziesz na szkolenie, opłata rezerwacyjna przepada.

WAŻNE: Zgłaszając się na szkolenie/wyjazd i wpłacając zadatek potwierdzasz, iż akceptujesz Regulamin.

Dzień powszedni obozowy

wygląda zazwyczaj następująco: Po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej dawki porannej kawy udajemy się w wybrany rejon. A tam nauka, wspinanie, nauka, wspinanie, nauka, wspinanie, zjazdy… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Po podsumowaniu dnia i omówieniu planów na następny dzień następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja itp.

Czego możesz oczekiwać?

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po stronie Szkoły, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, zakwaterować się i ... skupić się na wspinaniu. Obóz w Rudawach Janowickich to przede wszystkim nauka i wspinanie "do upadłego" i trochę więcej 😉 "Zwykłe" szkolenie wzbogacam o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w mojej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich ponad 30 lat.

Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczę na Ciebie i magiczny klimat Rudaw Janowickich 😉

Wymagania

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili "jednym językiem". Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.

SERDECZNIE ZAPRASZAM

Piotr