Kurs wspinaczki skalnej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kurs ten polecamy przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze wspinaniem chcącym zdobyć kompleksową i usystematyzowaną wiedzę oraz umiejętności, które są niezbędne, aby samodzielnie i bezpiecznie uprawiać wspinaczkę w rejonach skałkowych i na sztucznej ścianie. Kurs wspinaczki skalnej jest konieczny, jeśli planujesz udział w kursie taternickim i chcesz wspinać się w górach.

Kurs wspinaczki skalnej jest najbardziej kompleksowym rodzajem kursu. Obejmuje wszystkie elementy kursu wspinaczki na drogach wyposażonych i na własnej asekuracji.
Szkolenie trwa 6 dni. Zajęcia praktycznych prowadzone są w skałkach (ok. 7-8 godz. dziennie). Są one uzupełniane zajęciami teoretycznymi. Kurs jest prowadzony zgodnie z programem PZA przez instruktorów posiadających wieloletnie doświadczenie wspinaczkowe i szkoleniowe oraz aktualną licencję PZA.

Kurs odbywa się na terenie Skałek Podkrakowskich (Jura Krakowsko-Częstochowska). W zależności od pogody, etapu kursu oraz możliwości uczestników wspinamy się w Dol. Będkowskiej, Dol. Kobylańskiej, Dol. Bolechowickiej oraz na Ostańcach Jerzmanowickich.

Zakwaterowanie: W trakcie kursu uczestnicy mieszkają w naszej bazie w gospodarstwie agroturystycznym "Brandysówka" w Dol. Będkowskiej pod Sokolicą. Można wybrać nocleg w jednym z pokoi w schronisku lub we własnym namiocie na polu namiotowym. Dokładny opis i cennik znajdziesz w zakładce "Nasza baza".


Na kursie wspinaczki skalnej:

 • zapoznasz się bardzo dokładnie ze sprzętem wspinaczkowym i dowiesz się do czego służą jego poszczególne elementy
 • nauczysz się wszystkich potrzebnych węzłów, metod asekuracji, budowy bezpiecznych stanowisk asekuracyjnych
 • dowiesz się jak korzystać z punktów asekuracyjnych na stałe zainstalowanych w skale oraz nauczysz się zakładać własne (kości: rocksy, hexy, tricamy, mechaniki)
 • nauczysz się zjeżdżać i podchodzić po linie
 • dowiesz się, jak możesz pomóc partnerowi, który uległ wypadkowi
 • oraz nabędziesz wiele innych umiejętności koniecznych, aby wspinać się bezpiecznie i mieć z tego wielką frajdę.

W ciągu dnia czeka Cię ok. 7-8 godzin zajęć praktycznych w skałkach. Zajęcia te uzupełniane są wykładami. Część z tych wykładów odbywa się w skałkach, część w bazie po południu lub wieczorem (w zależności od ustaleń pomiędzy instruktorem a grupą). Na wykładach przekazujemy wiedzę, którą następnie wykorzystujemy podczas zajęć wspinaczkowych w skałkach.

Intensywność ćwiczeń w zakresie poszczególnych punktów programu dopasowujemy do umiejętności i potrzeb naszych podopiecznych, tak aby po zaliczonym kursie każdy potrafił samodzielnie oraz w sposób bezpieczny i samodzielny uprawiać wspinaczkę w terenie skalnym, który nie ma charakteru wysokogórskiego.

Ukończenie i zaliczenie kursu (techniki asekuracji, techniki linowe, prowadzenie drogi o trudnościach min. IV) umożliwia kontynuację szkolenia na kursie taternickim.

Terminy kursu wspinaczki skalnej w roku 2017:

Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
 

29.04-04.05

2 wolne miejsca

6-11.06
3 wolne
miejsca
5-10.09 

2-7.10

4 wolne miejsca 

22-27.04

 

21-26.05
3 wolne miejsca

 20-25.06

 

29.05-03.06

 

 25-30.09

4 wolne miejsca

Kurs odbywa się przy zgłoszeniu min. 2 osób. W grupie pod opieką jednego instruktora są maks. 4 osoby.

      - Brak wolnych miejsc

Cena:

  Okres 1
Okres 2
Okres 3

700zł

750zł

800-zł

Cena kursu obejmuje:

 • opiekę instruktorską
 • szkolenie
 • wyposażenie w niezbędny sprzęt (w razie potrzeby również buty wspinaczkowe)
 • zdjęcia z kursu z własną osobą w roli głównej
 • dojazd w bardziej odległe grupy skalne

Uwaga zniżki!

 • W przypadku zgłoszenia się na kurs razem trzech osób, każda osoba otrzymuje zniżkę 40 zł.
 • W przypadku zgłoszenia się na kurs razem czterech, każda osoba otrzymuje zniżkę 60 zł.
 • Osoby, które ukończyły wcześniej jakikolwiek kurs w naszej szkole, otrzymują zniżkę 40 zł.

* zniżki nie sumują się

Rezerwacja miejsca na kursie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.