Kurs wspinaczki skalnej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kurs ten polecamy przede wszystkim osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze wspinaniem chcącym zdobyć kompleksową i usystematyzowaną wiedzę oraz umiejętności, które są niezbędne, aby samodzielnie i bezpiecznie uprawiać wspinaczkę w rejonach skałkowych i na sztucznej ścianie. Kurs wspinaczki skalnej jest niezbędny, jeśli planujesz udział w kursie taternickim i chcesz wspinać się w górach.

Kurs wspinaczki skalnej jest najbardziej kompleksowym rodzajem kursu. Obejmuje wszystkie elementy kursu wspinaczki na drogach wyposażonych i na własnej asekuracji.
Szkolenie trwa 6 dni. Zajęcia praktycznych prowadzone są w skałkach (ok. 8 godz. dziennie). Są one uzupełniane zajęciami teoretycznymi. Kurs jest prowadzony zgodnie z programem PZA przez instruktorów posiadających wieloletnie doświadczenie wspinaczkowe i szkoleniowe oraz aktualną licencję PZA.

Kurs odbywa się na terenie Skałek Podkrakowskich (Jura Krakowsko-Częstochowska). W zależności od pogody, etapu kursu oraz możliwości uczestników wspinamy się w Dol. Będkowskiej, Dol. Kobylańskiej, Dol. Bolechowickiej oraz na Ostańcach Jerzmanowickich.

Zakwaterowanie: W trakcie kursu uczestnicy mieszkają w naszej bazie w gospodarstwie agroturystycznym "Brandysówka" w Dol. Będkowskiej pod Sokolicą. Można wybrać nocleg w jednym z pokoi w schronisku lub we własnym namiocie na polu namiotowym. Dokładny opis i cennik znajdziesz w zakładce "Nasza baza".

Na kursie wspinaczki skalnej:

 • zapoznasz się bardzo dokładnie ze sprzętem wspinaczkowym i dowiesz się do czego służą jego poszczególne elementy
 • nauczysz się wszystkich potrzebnych węzłów, metod asekuracji, budowy bezpiecznych stanowisk asekuracyjnych
 • dowiesz się jak korzystać z punktów asekuracyjnych na stałe zainstalowanych w skale oraz nauczysz się zakładać własne (kości: rocksy, hexy, tricamy, friendy)
 • nauczysz się zjeżdżać i podchodzić po linie
 • dowiesz się, jak możesz pomóc partnerowi, który uległ wypadkowi
 • oraz nabędziesz wiele innych umiejętności koniecznych, aby wspinać się bezpiecznie i mieć z tego wielką frajdę.

Pełny program kursu wspinaczki skalnej (podstawowego kursu wspinaczki w skałkach) PZA znajdziesz tutaj.

W ciągu dnia czeka Cię ok. 8 godzin zajęć praktycznych w skałkach. Zagadnienia bardziej teoretyczne omawiamy w odpowiednich momentach w trakcie zajęć praktycznych, jeśli tylko pozwala na to pogoda. W razie mniej stabilnych warunków pogodowych zagadnienia teoretyczne omawiamy w bazie, a czas w skałkach staramy się wykorzystać w 100% na wspinanie i zagadnienia praktyczne.

Intensywność ćwiczeń w zakresie poszczególnych punktów programu dopasowujemy do umiejętności i potrzeb naszych podopiecznych, tak aby po zaliczonym kursie każdy potrafił samodzielnie oraz w sposób bezpieczny i samodzielny uprawiać wspinaczkę w terenie skalnym, który nie ma charakteru wysokogórskiego.

Ukończenie i zaliczenie kursu (techniki asekuracji, techniki linowe, prowadzenie dróg o trudnościach min. IV na własnej asekuracji) umożliwia kontynuację szkolenia na kursie taternickim.

Terminy kursu wspinaczki skalnej w roku 2019: w przygotowaniu, zaglądnij tutaj wkrótce ;-)
 
 

Pod opieką jednego instruktora znajdują się maks. 4 osoby.

Kurs odbywa się przy zgłoszeniu min. 2 osób.

Możliwe jest ustalenie innych terminów w wypadku zgłoszenia pełnej grupy (4 osoby). Organizujemy również szkolenia dla osób indywidualnych. 

Cena kursu obejmuje:

 • opiekę instruktorską
 • szkolenie
 • wyposażenie w niezbędny sprzęt (w razie potrzeby również buty wspinaczkowe)
 • zdjęcia z kursu z własną osobą w roli głównej

Uwaga zniżki!

 • Przy zgłoszeniu min. 40 dni przed terminem kursu otrzymasz zniżkę 20zł.
 • Przy zgłoszeniu min. 60 dni przed terminem kursu otrzymasz zniżkę 30zł.
 • W przypadku zgłoszenia się na kurs razem trzech osób, każda osoba otrzymuje zniżkę 20 zł.
 • W przypadku zgłoszenia się na kurs razem czterech, każda osoba otrzymuje zniżkę 30 zł.
 • Osoby, które ukończyły wcześniej jakikolwiek kurs w naszej szkole, otrzymują zniżkę 30 zł.

* Zniżki nie sumują się i przysługują osobom posiadającym własne buty wspinaczkowe.

Rezerwacja miejsca na kursie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.