Porady wspinaczkowe

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Popularność wspinaczki jako jednego ze sposobów aktywnego wypoczynku stale rośnie i coraz więcej osób przyjeżdża w skałki. Cykl artykułów "Porady wspinaczkowe" z założenia nie jest internetowym kursem wspinaczki w rodzaju kursów korespondencyjnych, online czy też Nauki „czegoś tam” w weekend. Odpowiednią wiedzę, a przede wszystkim umiejętności konieczne do bezpiecznego uprawiania wspinaczki można zdobyć wyłącznie pod okiem doświadczonego instruktora. Rekomendujemy w tym kontekście licencjonowanych instruktorów PZA, gdyż ich kompetencje i doświadczenie są gwarancją szkolenia na odpowiednim poziomie merytorycznym. Artykuły nie mają również na celu szczegółowego opisu technicznych niuansów sprzętowych ani technik asekuracyjnych przydatnych zaawansowanym wspinaczom pokonującym ekstremalne drogi w górach. W tym względzie istnieje (lub powstaje) odpowiednia literatura fachowa oraz szkolenia.

Nasze artykuły należy traktować jako usystematyzowanie, uzupełnienie i przypomnienie wiedzy zdobytej na odpowiednich kursach wspinaczkowych.

UWAGA

Artykuły przygotowywane są zgodnie z aktualnym stanem wiedzy wspinaczkowej oraz na podstawie bieżącej literatury fachowej, katalogów producentów sprzętu wspinaczkowego i własnego ponad trzydziestoletniego doświadczenia wspinaczkowego. Przypominamy, że wspinaczka jest sportem ekstremalnym i jej uprawianie grozi utratą zdrowia i życia. Każdy uprawia ten sport na własne ryzyko. Autorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne wypadki podczas uprawiania wspinaczki. Nazwy, marki handlowe oraz loga pojawiające się w naszych artykułach są wykorzystywane wyłącznie w celach informacyjnych. Będziemy wdzięczni za wszelkie merytoryczne uwagi dotyczące naszych tekstów. Uwagi oraz pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PRAWA AUTORSKIE

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.