Obóz wspinaczkowy w Arco (Włochy)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kultowy wapienny rejon, drogi jedno- i wielowyciągowe w ilościach dowolnych, po wspinaniu kąpiel w Jeziorze Garda, pasta, pizza i inne włoskie specjały. Zapraszamy na obóz wspinaczkowy w kameralnym gronie w Arco w północnych Włoszech.

Najważniejsze informacje w skrócie:

Termin:

29.04-06.05.2017

Koszt / Zniżki!

1500 PLN*

1400 PLN* dla absolwentów naszych kursów i dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów

1450 PLN* przy zgłoszeniu się razem 2 osób

1400 PLN* przy zgłoszeniu się razem 3 osób

Dojazd: samochód

Noclegi: Dom/apartament (pokoje, kuchnia, łazienka). Koszt noclegów ok. 18-23 Euro/os/dobę (w zależności od ilości uczestników).

Dla kogo: Jeśli jesteś po kursie wspinaczki skalnej / posiadasz wiedzę oraz umiejętności z tego zakresu i lubisz drogi wielowyciągowe, to jest to wyjazd dla Ciebie. W trakcie obozu będzie mnóstwo okazji do przypomnienia i poszerzenia tej wiedzy, gdyż nasze obozy traktujemy jako rodzaj doszkalania.

Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem wyjazdu

Rejon

Arco to szczególne miejsce na wspinaczkowej mapie Europy. Niezliczone wapienne ściany, kilkadziesiąt rejonów położonych wokół Jeziora Garda w rejonie Trentino w północnych Włoszech, ilości dróg wspinaczkowych chyba nikt nie zna... Dla wspinaczy skalnych jest to kultowy rejon. Drogi jedno- i wielowyciągowe, bouldery, wspinanie na drogach sportowych i na własnej asekuracji - tutaj każdy znajdzie cel na miarę swoich ambicji i możliwości. W dodatku w samym Arco znajduje się kilka sklepów wspinaczkowych, w których można kupić sprzęt w bardzo korzystnych cenach.

Paleta trudności jest w zasadzie nieograniczona. Począwszy od łatwych dróg idealnych dla osób początkujących po drogi o najwyższych możliwych wycenach. W kwestii trudności nie ma specjalnych ograniczeń - drogi dobieramy do umiejętności i możliwości uczestników wyjazdu.

Termin:

29.04-06.05.2017

Koszt / Zniżki!

1500 PLN*

1400 PLN* dla absolwentów naszych kursów i dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów

1450 PLN* przy zgłoszeniu się razem 2 osób

1400 PLN* przy zgłoszeniu się razem 3 osób

*Cena obejmuje: szkolenie, opiekę instruktorską, wyposażenie w niezbędny sprzęt, ZDJĘCIA Z WYJAZDU. W cenę wyjazdu nie są wliczone koszty paliwa, winiet na autostrady, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia. Koszt paliwa i winiet na autostrady to ok. 1500,- PLN do podziału po równo pomiędzy uczestników wyjazdu.

Noclegi
Mieszkamy w domu/apartamencie (kuchnia, łazienka, pokoje). Dzięki temu mamy pełną swobodę działania, minimalizujemy koszty wyżywienia i możemy naładować "akumulatory" na kolejny intensywny dzień wspinaczkowy. Koszt noclegów wynosi w zależności od ilości uczestników ok. 18-23 Euro/os/dobę.

Dojazd
Jedziemy samochodem z (okolic) Krakowa. Jest też możliwość zabrania uczestników z Katowic (dworzec PKP) lub innego miejsce na trasie (do ustalenia).

Wyżywienie: we własnym zakresie – zazwyczaj robimy zakupy (przynajmniej częściowo w Polsce) i gotujemy wspólnie.

Sprzęt
Zapewniamy cały konieczny sprzęt wspinaczkowy wiodących światowych producentów (m.in. firm Mammut, Petzl, Black Diamond i innych), który posiada odpowiednie atesty Międzynarodowej Organizacji Alpinistycznej UIAA / Unii Europejskiej CE. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółowe wskazówki, jak przygotować się do wyjazdu w kwestii sprzętu osobistego i odzieży.

Liczba uczestników

Minimum 3 osoby, maksimum 6 osób.

Jak dokonać rezerwacji?

  • wyślij mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, kontaktowy numer telefonu oraz adres e-mail
  • po otrzymaniu zgłoszenia potwierdzimy rezerwację miejsca i prześlemy dodatkowe info ze wskazówkami, co zabrać na kurs itp.
  • po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia poprosimy o wpłatę zadatku na wskazane konto w celu ostatecznej rezerwacji miejsca
  • jeśli nie masz ukończonych 18 lat, będziesz potrzebował pisemnej zgody obojga rodziców
  • jeśli nie jesteś czegoś pewien lub potrzebujesz porady, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń do na: 602-677-547  (Piotr), 600 351 990 (Krzysztof). Niestety nie zawsze możemy odebrać telefon, gdy szkolimy. Dlatego w razie problemów z kontaktem telefonicznym wyślij SMS - oddzwonimy lub napisz do nas - odezwiemy się do Ciebie.

Uwaga: Ponieważ uważamy, że wspinanie i działalność górska to nie "masówka", wszystkie nasze wyjazdy i szkolenia organizujemy w kameralnych grupach. W związku z tym dysponujemy ograniczoną ilością miejsc w poszczególnych terminach a rezerwacja miejsca następuje po wpłacie wadium.

Dzień powszedni wyjazdowy

wygląda zazwyczaj następująco: Wychodzimy z kwatery po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej ilości porannej kawy ;-), a następnie jedziemy w wybrany rejon. A potem to już wspinanie, wspinanie, wspinanie, zjazdy… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Przy odpowiedniej pogodzie nierzadko udaje się zaliczyć kąpiel w Lago di Garda. I tak przez cały wyjazd. Wieczorem następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja, a na deser podsumowanie dnia i omówienie planów na następny dzień.

Czego możesz oczekiwać?

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po naszej stronie, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, wsiąść do naszego busa i ... skupić się na wspinaniu. Wyjazd do Arco to bowiem przede wszystkim wspinanie "do upadłego" i trochę więcej ;-) No i oczywiście okazja do nauki. "Zwykłe" szkolenie wzbogacamy o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w naszej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczymy na Ciebie i pogodny włoski klimat. ;-)

Wymagania

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Jeśli coś z tej wiedzy umknęło, to wspólnie te braki uzupełnimy. Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili "jednym językiem". Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Piotr & Krzysztof