Obóz wspinaczkowy / kurs wspinaczki skalnej w Arco (Włochy)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kultowy wapienny rejon, drogi jedno- i wielowyciągowe w ilościach dowolnych, po wspinaniu kąpiel w Jeziorze Garda, pasta, pizza i inne włoskie specjały. Zapraszamy na obóz wspinaczkowy w kameralnym gronie w Arco w północnych Włoszech.

Najważniejsze informacje w skrócie:

Termin:

29.04-06.05.2017

Koszt: 1600 PLN* / 1400 PLN* dla absolwentów naszych kursów oraz dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów.

Dojazd: samochód

Noclegi: Dom/apartament (kuchnia, łazienka). Koszt noclegów ok. 18-24 Euro/os/dobę (w zależności od ilości uczestników).

Dla kogo: Jeśli jesteś po kursie wspinaczki skalnej / posiadasz wiedzę i umiejętności z tego zakresu, to jest to wyjazd dla Ciebie. Jeśli jesteś osobą początkującą, to w trakcie obozu możesz odbyć pełen kurs wspinaczki skalnej zgodnie z programem PZA, po którym możesz otrzymać skierowanie na kurs taternicki.

Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem wyjazdu

Rejon

Arco to szczególne miejsce na wspinaczkowej mapie Europy. Niezliczone wapienne ściany, kilkadziesiąt rejonów położonych wokół Jeziora Garda w rejonie Trentino w północnych Włoszech, ilości dróg wspinaczkowych chyba nikt nie zna... Dla wspinaczy skalnych jest to kultowy rejon. Drogi jedno- i wielowyciągowe, bouldery, wspinanie na drogach sportowych i na własnej asekuracji - tutaj każdy znajdzie cel na miarę swoich ambicji i możliwości. W dodatku w samym Arco znajduje się kilka sklepów wspinaczkowych, w których często można kupić sprzęt w dobrych cenach.

Paleta trudności jest w zasadzie nieograniczona. Począwszy od łatwych dróg idealnych dla osób początkujących po drogi o najwyższych możliwych wycenach. W kwestii trudności nie ma specjalnych ograniczeń - drogi dobieramy do umiejętności i możliwości uczestników wyjazdu.

Termin:

29.04-06.05.2017

Koszt: 1600 PLN* / 1400 PLN* dla absolwentów naszych kursów oraz dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów.

*Cena obejmuje: szkolenie, opiekę instruktorską, wyposażenie w niezbędny sprzęt, ZDJĘCIA Z WYJAZDU. W cenę wyjazdu nie są wliczone koszty paliwa, winiet na autostrady, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia. Koszt paliwa i winiet na autostrady to ok. 1600,- PLN do podziału po równo pomiędzy uczestników wyjazdu.

Noclegi
Mieszkamy w domu/apartamencie (kuchnia, łazienka, pokoje). Dzięki temu mamy pełną swobodę działania, minimalizujemy koszty wyżywienia i możemy naładować "akumulatory" na kolejny intensywny dzień wspinaczkowy. Koszt noclegów wynosi w zależności od ilości uczestników ok. 18-24 Euro/os/dobę.

Dojazd
Jedziemy samochodem z (okolic) Krakowa. Jest też możliwość zabrania uczestników z Katowic (dworzec PKP) lub innego miejsce na trasie (do ustalenia).

Wyżywienie: we własnym zakresie – zazwyczaj robimy zakupy (w Polsce) i gotujemy wspólnie.

Sprzęt
Zapewniamy cały konieczny sprzęt wspinaczkowy wiodących światowych producentów (m.in. firm Mammut, Petzl, Black Diamond i innych), który posiada odpowiednie atesty Międzynarodowej Organizacji Alpinistycznej UIAA / Unii Europejskiej CE. Każdy uczestnik otrzymuje szczegółowe wskazówki, jak przygotować się do wyjazdu w kwestii sprzętu osobistego i odzieży.

Liczba uczestników

Minimum 3 osoby, maksimum 8 osób. W zależności od ilości uczestników opiekę nad grupą sprawuje 1 lub 2 instruktorów.

Jak dokonać rezerwacji?

  • wyślij mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, kontaktowy numer telefonu oraz adres e-mail
  • po otrzymaniu zgłoszenia potwierdzimy rezerwację miejsca i prześlemy dodatkowe info ze wskazówkami, co zabrać na kurs itp.
  • po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia poprosimy o wpłatę zadatku na wskazane konto w celu ostatecznej rezerwacji miejsca
  • jeśli nie masz ukończonych 18 lat, będziesz potrzebował pisemnej zgody obojga rodziców
  • jeśli nie jesteś czegoś pewien lub potrzebujesz porady, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń do na: 602-677-547  (Piotr), 600 351 990 (Krzysztof). Niestety nie zawsze możemy odebrać telefon, gdy szkolimy. Dlatego w razie problemów z kontaktem telefonicznym wyślij SMS - oddzwonimy lub napisz do nas - odezwiemy się do Ciebie.

Uwaga: Zgodnie z filozofią naszej Szkoły, że wspinanie i działalność górska to nie "masówka", wszystkie nasze wyjazdy i szkolenia organizujemy w kameralnych grupach. W związku z tym dysponujemy ograniczoną ilością miejsc w poszczególnych terminach i rezerwacja miejsca następuje po wpłacie wadium.

Dzień powszedni wyjazdowy

wygląda zazwyczaj następująco: Wychodzimy z kwatery po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej ilości porannej kawy, a następnie jedziemy w wybrany rejon. A potem to już wspinanie, wspinanie, wspinanie, zjazdy… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Przy odpowiedniej pogodzie nierzadko udaje się zaliczyć kąpiel w Lago di Garda. I tak przez cały wyjazd. Wieczorem następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja, a na deser podsumowanie dnia i omówienie planów na następny dzień.

Czego możesz oczekiwać?

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po naszej stronie, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, wsiąść do naszego busa i ... skupić się na wspinaniu. Wyjazd do Arco to bowiem przede wszystkim wspinanie "do upadłego" i trochę więcej ;-) No i oczywiście okazja do nauki. "Zwykłe" szkolenie wzbogacamy o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w naszej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczymy na Ciebie i pogodny włoski klimat. ;-)

Wymagania

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili "jednym językiem". Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Piotr & Krzysztof