Granitowe Eldorado - obóz wspinaczkowy w Maltatal

Wygrzany wiosennym słońcem granit, bouldery, drogi jedno- i wielowyciągowe. A w tle grzmiące wodospady i ośnieżone szczyty Wysokich Taurów. Zapraszamy na obóz wspinaczkowy w kameralnym gronie w Maltatal w austriackiej Karyntii.

10-17.06.2017

Koszt: 1650 PLN* / 1550 PLN* dla absolwentów naszych kursów oraz dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów.

Dojazd: bus Szkoły

Noclegi: Apartament lub pokoje z kuchnią i łazienkami. Koszt noclegów ok. 22-25 Euro/os/dobę (w zależności od ilości uczestników).

Dla kogo: Jeśli wiedza i umiejętności z zakresu kursu wspinaczki skalnej nie są Tobie obce, chcesz poznać albo już kochasz granit i lubisz wyjazdy w kameralnym gronie, to dobrze trafiłeś.J

Maltatal (Dolina Malty) znajduje się w Alpach Austriackich w malowniczej Karyntii w Parku Narodowym Wysokie Taury. Dolina Malty nie bez powodu nazywana jest "Doliną Grzmiącej Wody". W żadnej innej dolinie w Alpach Wschodnich nie sporkamy takiego zagęszczenia wodospadów na przysłowiowy metr kwadratowy. Dzięki temu w zimie tworzy sie tutaj niesamowita ilość lodospadów, a w innych porach roku wspinamy się tutaj zawsze w niepowtarzalnej scenerii.

Paleta trudności jest w zasadzie nieograniczona. Począwszy od łatwych dróg idealnych dla osób początkujących po drogi o najwyższych możliwych wycenach. W kwestii trudności nie ma specjalnych ograniczeń - drogi dobieramy do umiejętności i możliwości uczestników wyjazdu.

10-17.06.2017

*Cena obejmuje: szkolenie, opiekę instruktorską, wyposażenie w niezbędny sprzęt, ZDJĘCIA Z WYJAZDU. W cenę wyjazdu nie są wliczone koszty paliwa, winiet na autostrady, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia. Koszt paliwa i winiet na autostrady to ok. 1250,- PLN do podziału po równo pomiędzy uczestników wyjazdu.

Mieszkamy w Gasthofie (pensjonacie), mamy do dyspozycji Ferienwohnung (mieszkanie z pokojami i łazienkami oraz przestronną wyposażoną kuchnią). Dzięki temu mamy pełną swobodę działania, minimalizujemy koszty wyżywienia, mamy gdzie odpocząć, w razie potrzeby wysuszyć sprzęt przed kolejnym dniem wspinaczkowym, a wieczorem uzupełnić teorię oraz naładować "akumulatory" na kolejny dzień. Koszt noclegów wynosi w zależności od ilości uczestników ok. 22-25 Euro/os/dobę.

Jedziemy samochodem z (okolic) Krakowa. Jest też możliwość zabrania uczestników w Katowicach lub innego miejsce na trasie (Kraków - Katowice - Rybnik - Ostrava - Wiedeń - Malta).

Minimum 3 osoby, maksimum 8 osób. W zależności od ilości uczestników opiekę nad grupą sprawuje 1 lub 2 instruktorów.

• wyślij mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, kontaktowy numer telefonu oraz adres e-mail
  • po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia poprosimy o wpłatę zadatku na wskazane konto w celu ostatecznej rezerwacji miejsca
  • jeśli nie masz ukończonych 18 lat, będziesz potrzebował pisemnej zgody obojga rodziców

Uwaga: Zgodnie z filozofią naszej Szkoły, że wspinanie i działalność górska to nie "masówka", wszystkie nasze wyjazdy i szkolenia organizujemy w kameralnych grupach. W związku z tym dysponujemy ograniczoną ilością miejsc w poszczególnych terminach i rezerwacja miejsca następuje po wpłacie wadium.

Ubezpieczenie

Należy wykupić ubezpieczenie z opcją uprawiania wspinaczki. W pakiecie powinna być akcja ra­townicza. W razie potrzeby doradzamy przy wyborze ubezpieczenia.

wygląda zazwyczaj następująco: Wychodzimy z kwatery po śniadaniu i wypiciu odpowiedniej ilości porannej kawy, a następnie jedziemy w wybrany rejon. A potem to już wspinanie, wspinanie, wspinanie, zjazdy… Zazwyczaj do późnego popołudnia/wieczora. Przy odpowiedniej pogodzie nierzadko udaje się zaliczyć kąpiel w Lago di Garda. I tak przez cały wyjazd. Wieczorem następują same przyjemności: prysznic, obiadokolacja, a na deser podsumowanie dnia i omówienie planów na następny dzień.

Wszystkie sprawy organizacyjne leżą po naszej stronie, Tobie pozostaje spakować plecak, dotrzeć w umówione miejsce, wsiąść do naszego busa i ... skupić się na wspinaniu w granicie przedniej jakości. Wyjazd do Maltatal to bowiem przede wszystkim wspinanie "do upadłego" i trochę więcej ;-) No i oczywiście okazja do nauki. "Zwykłe" szkolenie wzbogacamy o własne doświadczenia i „patenty”, które sprawdziły się w naszej prywatnej działalności wspinaczkowej w Tatrach, Alpach oraz innych górach na przestrzeni ostatnich 30 lat. Natomiast w kwestii atmosfery na wyjeździe liczymy również na Ciebie.J

Wymagane minimum stanowią umiejętności i wiedza, które zdobywa się na kursie wspinaczki skalnej PZA (asekuracja partnera, prowadzenie, zjazdy na linie, budowa stanowisk, operacje sprzętowe itp.). Każdy obóz rozpoczynamy od unifikacji tych umiejętności oraz koniecznego doszkolenia, abyśmy mówili "jednym językiem". Ma to wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i na efekty wspinaczkowe w trakcie wyjazdu.