CLIMBING & ADVENTUREKILKA SŁÓW O NASZEJ SZKOLE

Jeśli uważasz, że wiesz i potrafisz już wszystko, to znaczy, że przestałeś się rozwijać...

To motto towarzyszy nam zarówno podczas prywatnej działalności wspinaczkowej jak i w trakcie prowadzonych przez nas szkoleń. Naszą Szkołę założyliśmy w 2001 roku. Jesteśmy licencjonowanymi instruktorami Polskiego Związku Alpinizmu oraz posiadamy uprawnienia państwowe w zakresie wspinaczki sportowej i wysokogórskiej. Zanim jednak uzyskaliśmy uprawnienia instruktorskie, przez wiele lat zbieraliśmy doświadczenie wspinając się w skałach i lodach wielu różnych gór, na różnych kontynentach. Nasza przygoda ze wspinaniem rozpoczęła się bowiem w połowie lat 80-tych. I choć lata płyną, to ciągle nie tylko nauczamy, ale i … sami się uczymy. Zarówno od Gór jak i od Was. Skały, góry i lody to środowisko, które z jednej strony uczy pokory, a z drugiej strony daje prawie nieograniczone możliwości realizacji siebie i swoich marzeń: pokonanie trudnej drogi w skałach, zdobycie jakiegoś szczytu, a może po prostu… przezwyciężenie swoich obaw i wejście na małą, niewiele znaczącą skałkę. To Wy decydujecie, co chcecie osiągnąć. My uczymy, jak możecie zdobyć swój szczyt i bezpiecznie z niego zejść, aby … zdobyć kolejny:-) Każdy jest inny i ma inne cele. I te cele możecie realizować wybierając z naszej oferty.

INSTRUKTORZYKILKA SŁÓW O NAS

Piotr Górka

Instruktor Taternictwa PZA
Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA 
Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej 

Pierwszy raz pojechałem w Skałki Podkrakowskie w 1985 roku. Jednakże bardzo szybko stały się one za małe, a więc przyszedł czas na wspinaczki w Tatrach i Alpach w lecie oraz zimą, wymagające psychicznie wspinaczki w piaskowcach oraz na ski-alpinizm. Początkowe hobby bardzo szybko przerodziło się w pasję i sposób na życie.

Praca z ludźmi to obok wspinania druga moja pasja, którą realizuję w obu moich zawodach, jako instruktor wspinaczki PZA oraz lektor j. niemieckiego w Goethe Institut w Krakowie. Jako ekiper PZA zajmuję się otwieraniem nowych dróg oraz odnawianiem asekuracji na istniejących już drogach wspinaczkowych. Od wielu lat współpracuję z portalem www.wspinanie.pl, KFG (Krakowski Festiwal Górski) oraz z czasopismem "Góry" tłumacząc artykuły autorów niemieckojęzycznych, prelekcje znanych niemieckojęzycznych wspinaczy oraz ścieżki dialogowe do niemieckojęzycznych filmów górskich. Instruktor Wspinaczki Skalnej, Taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu, Instruktor AWF Wspinaczki Wysokogórskiej, Wspinaczki Sportowej..

Krzysztof Skoczylas

Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV / UIAGM
Instruktor Alpinizmu PZA
Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej
Ratownik TOPR

Moje pierwsze wspinaczki to rok 1992. Już po kilku wyjazdach w skałki okazało się, że we wspinaniu mogę znaleźć to, czego szukałem próbując innych sportów. Wkrótce potem „odkryłem” dla siebie góry i wspinaczkę zimową. I tak pozostało do dnia dzisiejszego. Wspinając się intensywnie zarówno w skałkach jak i w górach: Tatrach, Alpach, Himalajach,Patagonii zebrałem pokaźny bagaż doświadczeń, którymi dzielę się teraz ze swoimi podopiecznymi.

Bezpieczeństwo, dobra i partnerska atmosfera na każdym etapie rozwoju górskiego to zasada, którą kieruję się w swojej pracy instruktorskiej/przewodnickiej. Poza wspinaniem, uprawiam narciarstwo freeride-owe(ski-alpinizm), jestem ratownikiem TOPR oraz zapalonym motocyklistą.

Zapraszam na wspólne odkrywanie gór o każdej porze roku.

 

W okresie letnim zapraszamy na Kursy i obozy wspinaczkowe

Kursy wspinaczki skalnej

MARZEC - PAŹDZIERNIK

Kurs wspinaczki skalnej wg. programu PZA dedykujemy osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze wspinaniem, które chcą nauczyć się bezpiecznej samodzielnej wspinaczki w rejonach skałkowych. Jest to również podstawowy kurs przeznaczony dla osób planujących dalsze szkolenie na kursie taternickim.
Gwarantujemy solidne, profesjonalne i bezpieczne szkolenie prowadzone przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu wg. programu PZA.
UWAGA: Istnieje poważne ryzyko zarażenia się bakcylem wspinaczkowym!

Czytaj więcej

Letnie kursy taternickie oraz górskie

MAJ - PAŹDZIERNIK

Na letni kurs taternicki zapraszamy absolwentów kursu wspinaczki skalnej wg. programu PZA oraz osoby posiadające odpowiednią wiedzę i umiejętności z tego zakresu. Kurs ten przygotowuje do samodzielnej wspinaczki wspinaczki w górach pozbawionych stałej pokrywy śnieżnej.
Gwarantujemy solidne, profesjonalne i bezpieczne szkolenie prowadzone przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu zgodnie z programem PZA.
UWAGA: Ryzyko uzależnienia się od gór!

Czytaj więcej

Obozy wspinaczkowe: Austria, Bornholm, Norwegia, Szwajcaria, Włochy

MAJ - PAŹDZIERNIK

Wspinaczka to nie tylko sportowy wynik, ale również PRZYGODA oraz poznawanie nowych miejsc i ludzi. Zapraszamy na obozy wspinaczkowe w kameralnych kilkuosobowych grupach. Jeździmy w miejsca ciekawe, ale niekoniecznie modne i oblegane przez tłumy. Nazwa "Climbing & Adventure" zobowiązuje ;-)
Uwaga: Na obozie możesz się jeszcze sporo nauczyć ;-)

Czytaj więcej

W okresie zimowym zapraszamy naKursy i wyjazdy wspinaczkowe oraz szkolenia dla turystów

Kursy i obozy wspinaczki lodowej w Austrii i Norwegii

STYCZEŃ - MARZEC

Krótsze i łatwiejsze lodospady dla początkujących, dłuższe i trudniejsze dla zaawansowanych. Kilkaset wyciągów w lodzie opisanych w przewodnikach po każdym z rejonów. A my znamy ich więcej... Zapraszamy na kursy i obozy wspinaczki lodowej w Austrii (Maltatal, Stubai) oraz w Norwegii (Setesdalen, Rjukan).

Czytaj więcej

Kurs taternicki zimowy

GRUDZIEŃ - MARZEC

Przeznaczony jest dla osób po szkoleniu taternickim letnim i przygotowuje do samodzielnej wspinaczki zimowej i do wspinaczki w górach lodowcowych.

Czytaj więcej

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

GRUDZIEŃ - KWIECIEŃ

Na to szkolenie zapraszamy osoby początkujące, które chcą nauczyć się bezpiecznego i sprawnego poruszania się zimą w górach, w terenie o charakterze wysokogórskim.

Czytaj więcej

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem